Raków Częstochowa w ćwierćfinale Pucharu Polski! Pewna wygrana z rywalem z Ekstraklasy

Krzysztof Porebski / PressFocus
Raków Częstochowa jest kolejnym ćwierćfinalistą Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna wygrała na wyjeździe z Niecieczą 2:0.
Goście objęli prowadzenie już w 7. minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał Sturgeon, wymanewrował obrońcę i trafił do bramki przy słupku.
Nieciecza mogła wyrównać w 36. minucie, ale na wysokości zadania stanął Trelowski, który zatrzymał strzał Wasielewskiego.
Siedem minut później Raków ustalił wynik gry. Świetną akcję przeprowadził Tudor, który wpadł w pole karne, minął Budziłka i wystawił piłkę Ledermanowi, a ten podwyższył na 2:0.
Zwycięstwo gości mogło być bardziej okazałe. Po przerwie blisko trafienia był Ivi Lopez. Piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.
Nieciecza nie była w stanie odwrócić losy gry. Ćwierćfinały Pucharu Polski odbędą się w przyszłym roku - mecze zaplanowano na początek marca.
Marcin Karbowski01 Dec 2021 · 16:30