Raków Częstochowa wygrał z Wigrami Suwałki

Youtube
Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Wigry Suwałki 3:0 (2:0) w meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansował do ćwierćfinału rozgrywek.
W starciu pierwszoligowych zespołów pierwszego gola strzelił Petr Schwarz. W 11. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Miłoszu Szczepańskim. Czeski pomocnik podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnym uderzeniem trafił do siatki rywali.
Kolejne dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Tomas Petrasek. 26-letni obrońca najpierw wpisał się na listę strzelców po pół godzinie, a zwycięstwo swojej drużyny przypieczętował w 53. minucie.
Dzięki wygranej podopieczni Marka Papszuna awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wcześniej zrobiły to następujące drużyny: Puszcza Niepołomice, Legia Warszawa, Odra Opole, Miedź Legnica, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze i Lechia Gdańsk.
Losowanie par 1/4 finału PP odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00 w siedzibie PZPN.