Raków rozbił GKS Jastrzębie na wyjeździe

Youtube
Raków Częstochowa rozbił na wyjeździe GKS Jastrzębie 5:1 (2:1) w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi.
Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym zapewnili w pierwszej połowie Czech Tomas Petrasek i Maciej Domański. Minutę przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał Kamil Szymura, ale po zmianie stron beniaminek musiał uznać wyższość faworytów spotkania.
Okazałe zwycięstwo gości przypieczętowali jeszcze Miłosz Szczepański oraz Domański i Petrasek, którzy po raz drugi wpisali się na listę strzelców w tym meczu.
Podopieczni Marka Papszuna po czwartej wygranej z rzędu umocnili się na czele tabeli. Zespół z Górnego Śląska doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na piątej pozycji w klasyfikacji.