Raków zmarnował dużą szansę! Górnik Zabrze wywiózł zwycięstwo z Częstochowy [WIDEO]

Dziurek / shutterstock.com
Raków Częstochowa nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do Lecha Poznań. Drużyna Marka Papszuna w zaległym meczu przegrała z Górnikiem Zabrze 1:2.
Raków od początku miał przewagę. Prowadzenie mógł objąć już w 14. minucie, ale Bielica w sytuacji sam na sam zatrzymał Araka.
Dwie minuty później bramkarz Górnika nie miał już nic do powiedzenia. Po szybkiej akcji w pole karne wpadł Wdowiak i płaskim uderzeniem wpakował piłkę do bramki.
Przed przerwą obie drużyny utrzymywały się przy piłce przez taki sam czas, ale goście w ataku byli bezradni. Nie oddali ani jednego strzału.
Raków mógł podwyższyć prowadzenie po godzinie, ale Bielica zatrzymał strzał Rundicia. Górnik atakował coraz odważniej. Groźnie z dystansu strzelił Nowak, a w 66. minucie Jimenez doprowadził do wyrównania.
Górnik nie poprzestał na jednym golu. W 83. minucie Cholewiak ograł Rundicia i z bliska trafił do siatki.
Gospodarze walczyli o punkt, ale niewiele brakowało, a nadzialiby się na kolejną kontrę. W 89. minucie na bramkę ruszył Cholewiak, ale w sytuacji sam na sam zatrzymał go Kovacević.
Raków zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Do Lecha traci sześć punktów.Górnik awansował na szóstą pozycję.
Marcin Karbowski15 Dec 2021 · 19:54