Rangers wrócili na salony i wywalczyli punkt z Villarrealem

ATGImages/Shutterstock
W pierwszej kolejce grupy G Ligi Europy Rapid Wiedeń pokonał u siebie Spartaka Moskwa 2:0. Spotkanie Villarrealu z Glasgow Rangers zakończyło się remisem 2:2.
W pierwszej połowie na Allianz Stadion w Wiedniu oba zespoły nie potrafiły ani razu skierować piłki do siatki.
W drugiej połowie skuteczniejsi byli gospodarze. Pięć minut po wznowieniu gry Rapidowi pomógł Artem Timofeev, który skierował piłkę do własnej bramki. W 68. minucie było już 2:0 po trafieniu Thomasa Murga.
Więcej emocji było na Estadio de la Ceramica, gdzie Villarreal dwukrotnie obejmował prowadzenie z Glasgow Rangers, ale ostatecznie goście doprowadzili do remisu 2:2.
Gospodarze prowadzili już od 1. minuty kiedy to na listę strzelców wpisał się Carlos Bacca. Napastnik strzelił pierwszego gola w tegorocznej edycji Ligi Europy. Trafił pięknym uderzeniem sprzed pola karnego.
Goście wyrównali po przerwie za sprawą Scotta Arfielda. Tyle że dwie minuty po jego bramce, Villarreal ponownie prowadził po golu Gerarda Moreno.
Glasgow Rangers wyrównało na 2:2 kwadrans przed końcem po trafieniu Kyle'a Lafferty'ego.
W drugiej kolejce Spartak Moskwa zmierzy się z Villarrealem, a Glasgow Rangers podejmie Rapid Wiedeń.