Raw Air 2019. Czterech Polaków w pierwszej dziesiątce serii próbnej

Piotr Żyła
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Na skoczni w Vikersund zakończyła się seria próbna przed dzisiejszymi zawodami w lotach narciarskich. Najlepiej wypadł w niej Domen Prevc.

Słoweniec poleciał zdecydowanie najdalej z całej stawki - wylądował na 242 m. Podium serii próbnej uzupełnili Robert Johansson (234 m) i Ryoyu Kobayashi (223,5 m).

W zawodach wystartuje czterech reprezentantów Polski. W serii próbnej najlepiej z nich zaprezentował się Piotr Żyła, który skoczył 220 m. Dzięki temu zajął szóste miejsce.

Pozostali Polacy zmieścili się w pierwszej dziesiątce. Dawid Kubacki (215,5 m) był ósmy, Kamil Stoch (218 m) - dziewiąty, a Jakub Wolny (219,5 m) - dziesiąty.

W konkursie weźmie udział czterdziestu zawodników. Start pierwszej serii zaplanowano na 17:00.

Seria próbna Vikersund
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: FIS

Źródło: własne
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki a poza standardową ofertą powitalną, otrzymasz punkty, które można wymienić na nagrodę.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.