Rayo Vallecano i SD Huesca zagrają w Primera Division

loren_mzn, wikipedia
Zespoły Rayo Vallecano i SD Huesca zagrają w przyszłym sezonie rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Drużyna z przedmieść Madrytu w przedostatniej serii spotkań Segunda Division pokonała przed własną publicznością CD Lugo 1:0. Na Campo de Futbol de Vallecas zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył pięć minut przed przerwą Alex Moreno.
Podopieczni Michela na kolejkę przed finiszem rozgrywek awansowali na pozycję lidera tabeli i mają punkt przewagi nad SD Huesca. Zespół z Aragonii, mimo porażki u siebie z Gimnastic de Tarragona 0:1, ma cztery punkty przewagi nad trzecim w klasyfikacji Sportingiem Gijon.
Drużyna z Asturii nie jest w stanie już przesunąć się wyżej w tabeli, a regulamin Segunda Divsion gwarantuje tylko dwóm najlepszym zespołom bezpośredni awans do Primera Division.
Ekipy z miejsc od trzeciego do szóstego zagrają jeszcze wzorem angielskiej Championship baraże, których zwycięzca uzupełni grono najwyższego szczebla rozgrywek w przyszłym sezonie.
Wcześniej Primera Division opuściły Malaga CF, UD Las Palmas i Deportivo La Coruna.