RB Lipsk awansowało do Bundesligi

Youtube
RB Lipsk pokonało na własnym stadionie Karlsruher SC 2:0 w meczu przedostatniej kolejki drugiej ligi niemieckiej. Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Ralfa Rangnicka zapewniła sobie awans do Bundesligi.

Pierwszy gol na Red Bull Arena padł w 52. minucie gry. Bramkarza rywali pokonał Emil Forsberg, któremu asystował Stefan Ilsanker. Wynik na 2:0 ustalił Rene Vollath w 86. minucie spotkania, po samobójczym trafieniu.

Wcześniej awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewnił sobie Freiburg. W barażach, których stawką jest gra w Bundeslidze wystąpi FC Nuernberg.

Swoje niedzielne spotkanie wygrał Eintracht Brunszwik. Piłkarze Torstena Lieberknechta pokonali na wyjeździe VfL Bochum 3:2. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Adam Matuszczyk, a Rafał Gikiewicz byl rezerwowym. Bramki dla Eintrachtu padły po strzałach Gerrita Holtmanna, Orhana Ademiego i samobójczym trafieniu Felixa Bastiansa. Oba gole dla gospodarzy strzelił Simon Terodde. Ten sam zawodnik zmarnował również dwa rzuty karne.