RB Lipsk goni Bayern Monachium! Drużyna Krzysztofa Piątka została rozbita! Przepiękny gol z dystansu [WIDEO]

RB Lipsk goni Bayern! Drużyna Krzysztofa Piątka została rozbita! Przepiękny gol z dystansu [WIDEO]
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Drużyna RB Lipsk zmniejszyła stratę do Bayernu Monachium. Podopieczni Juliana Nagelsmanna wygrali 3:0 z Herthą Berlin, a ozdobą meczu była piękna bramka Marcela Sabitzera.
Spotkanie od pierwszej minuty rozpoczął Krzysztof Piątek. Polak miał jednak problem ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Petera Gulacsiego.
Wynik w zjawiskowy sposób otworzył Marcel Sabitzer. W 28. minucie ofensywny pomocnik oddał mocny, a zarazem niezwykle precyzyjny strzał z okolic 30. metra. Rune Jarstein, bramkarz Herthy, nie miał nic do powiedzenia,
W drugiej połowie berlińczycy mogli doprowadzić do remisu. Matheus Cunha urwał się defensywie Lipska, ale przegrał bezpośredni pojedynek z Gulacsim.
Lipsk wyciągnął wnioski i w 71. minucie Nordi Mukiele podwyższył prowadzenie. Bramkę Francuza poprzedziła seria krótkich podań, których nie potrafili przeciąć defensorzy Herthy.
W 84. minucie Willy Orban dopełnił dzieła zniszczenia. Ładną asystę zaliczył strzelec pierwszego gola. Marcel Sabitzer obsłużył Węgra, który strzelił czwartego gola w sezonie.
Po tym zwycięstwie strata RB Lipsk do liderującego Bayernu wynosi zaledwie dwa punkty. Hertha zajmuje 15. miejsce w tabeli z przewagą jednego oczka nad strefą spadkową.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 17:19