RB Lipsk odrobił straty i pokonał Union, bronił Rafał Gikiewicz

Vlad1988 / Shutterstock.com
RB Lipsk pokonał u siebie Union Berlin 3:1 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na Red Bull Arena całe zawody między słupkami gości zaliczył Rafał Gikiewicz. Prowadzenie stołecznej drużynie zapewnił po dziesięciu minutach strzałem w krótki róg Marius Buelter, któremu wypracował znakomicie okazję Szwed Sebastian Andersson.
Sześć minut po zmianie stron wyrównał kapitalnym uderzeniem z dystansu Timo Werner. Sześć minut później Gikiewicza zaskoczył efektownym strzałem z bliska Marcel Sabitzer. Wynik ustalił siedem minut przed końcem Werner, który przymierzył mocno z kilku metrów.
Zespół z Dolnej Saksonii po dwunastym zwycięstwie w sezonie umocnił się na pozycji lidera tabeli. Beniaminek doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.