RB Lipsk rozbił Fortunę Duesseldorf. Grał Dawid Kownacki

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Fortuna Duesseldorf przegrała u siebie z RB Lipsk 0:3 w ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi. W drużynie gospodarzy do 70. minuty grał Dawid Kownacki.
Minęły zaledwie 64 sekundy i goście wyszli na prowadzenie po świetnym kontrataku. Konrad Laimer dograł do Patrika Schicka, a Czech z bliska umieścił piłkę w bramce. W 58. minucie przyjezdni podwyższyli wynik. Rzut karny wykorzystał Timo Werner. Kwadrans przed końcem zwycięstwo gości przypieczętował Nordi Mukiele.
Po tej porażce podopieczni Friedhelma Funkela zajmują 16. miejsce w tabeli ze zdobytymi 12 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z FC Augsburg.
Natomiast zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna jest liderem, mając dwa "oczka" więcej od Borussii Moenchengladbach, która w niedzielę zagra na wyjeździe z VfL Wolfsburg. Kolejnym rywalem RB Lipsk będzie na wyjeździe Borussia Dortmund.