RB Lipsk rozbił Herthę Berlin, hat-trick Poulsena

dierotenbullen.com
RB Lipsk pokonał przed własną publicznością Herthę Berlin 5:0 (2:0) w sobotnim meczu 27. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Red Bull Arena trzy gole dla gospodarzy strzelił Yussuf Poulsen. Napastnik wpisał się na listę strzelców w 27. minucie i 56. minucie, a przy obu tych trafieniach asystował Timo Werner. Duńczyk trzecie trafienie zanotował w 62. minucie po tym, jak wykorzystał dośrodkowanie Tylera Adamsa.
Pozostałe bramki dla RB Lipsk zdobyli Emil Forsberg, który w 17. minucie dzięki podaniu Kevina Kampla pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Wynik starcia na 5:0 ustalił w 64. minucie Amadou Haidara.
Drużyna Ralfa Rangnicka ma na koncie 52 punkty i zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Pala Dardaia z dorobkiem 35 "oczek" plasuje się na 10. pozycji.