RB Lipsk rozbił Schalke, pięć bramek w Gelsenkirchen

screen z tv
Schalke 04 Gelsenkirchen uległo u siebie RB Lipsk 0:5 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Veltins Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił już w pierwszej minucie uderzeniem z dystansu Austriak Marcel Sabitzer.
Szesnaście minut po zmianie stron podwyższył Timo Werner, który minął w polu karnym obrońcę i zaskoczył golkipera gospodarzy mocnym strzałem pod poprzeczkę. Po kolejnych sześciu minutach celnie przymierzył głową Marcel Halstenberg, a drugą asystę zaliczył dośrodkowujący Christopher Nkunku. Dziewięć minut przed końcem efektowną szarżą w narożniku pola karnego popisał się Hiszpan Angelino, który nie dał szans golkiperowi rywali płaskim strzałem w długi róg.
Czternaste zwycięstwo w sezonie przypieczętował jeszcze minutę przed końcem Szwed Emil Forsberg. Zespół z Dolnej Saksonii umocnił się w ten sposób na drugiej lokacie w tabeli. Ekipa z Zagłębia Ruhry doznała natomiast piątej porażki w sezonie i pozostała na szóstej lokacie w klasyfikacji.