RB Lipsk traci punkty! Zmiana trenera nie pomogła Schalke

MDI / Shutterstock.com
RB Lipsk nie wykorzystał szansy na zostanie liderem Bundesligi, tylko bezbramkowo remisując u siebie z FC Koeln. Po przegranej z Arminią Bielefeld na dnie tabeli pozostaje Schalke 04.
RB Lipsk mogło objąć prowadzenie w niemieckiej ekstraklasie przed wieczornym meczem na szczycie Bundesligi pomiędzy Bayerem Leverkusen a Bayernem Monachium,
Podopiecznych Juliana Nagelsmanna nieoczekiwanie zatrzymało jednak znajdujące się w klasyfikacji tuż nad strefą barażowo-spadkową FC Koeln. W Lipsku padł bezbramkowy remis.
Nie dwa, a komplet punktów stracił tymczasem dzisiejszego popołudnia inny uczestnik fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Borussia Moenchengladbach długo prowadziła u siebie z Hoffenheim, zanim w ostatnim kwadransie spotkania jego losy odwróciły trafienia najpierw Andreja Kramaricia, a następnie Ryana Sessegnona.
Wyjazdową wygraną odniósł też Eintracht Frankfurt, który pokonał 2:0 Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w bramce i Robertem Gumnym na ławce rezerwowych. Wynik tego meczu otworzył konkurent tego ostatniego do miejsca w składzie, Raphael Framberger, który strzelił bramkę samobójczą.
W samej końcówce spotkania w Moguncji przełamał się z kolei Werder Brema, który po golu w 90. minucie 19-letniego Erena Samiego Dinkciego zwyciężył 1:0 Mainz. Dla Werderu to pierwsza wygrana od 3 października. Mainz pozostaje w strefie spadkowej.
Przełamania nie było za to w Gelsenkirchen, gdzie pozostające bez zwycięstwa w Bundeslidze od blisko roku Schalke 04 uległo 0:1 trzeciej od końca w tabeli Arminii Bielefeld. Jedyna bramka tego meczu padła w pierwszej połowie za sprawą napastnika gości, Fabiana Klosa.