RB Lipsk w finale Pucharu Niemiec! Zadecydował gol w doliczonym czasie gry! [WIDEO]

Kevin Voigt/Xinhua/PressFocus
RB Lipsk pokonał Union Berlin 2:1 w drugim meczu półfinałowym Pucharu Niemiec. Podopieczni Domenico Tedesco zagrają w finale rozgrywek z Freiburgiem.
Na Red Bull Arenie w Lipsku zmierzyły się ze sobą zespoły znajdujące się w bardzo dobrej formie. Gospodarze są najlepiej punktującą drużyną Bundesligi w 2022 roku oraz półfinalistą rozgrywek Ligi Europy. Tymczasem Union wygrał trzy ostatnie ligowe mecze i zajmuje wysoką, szóstą lokatę w tabeli.
Pierwszą akcję bramkową w dzisiejszym spotkaniu przeprowadzili goście. W 25. minucie gry znakomite dośrodkowanie Christophera Trimmela zamienił na gola Sheraldo Becker.
RB Lipsk odpowiedział tuż po upływie godziny gry. W polu karnym Unionu sfaulowany przez Paula Jaeckela został Christopher Nkunku. Jedenastkę wykorzystał Andre Silva.
Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, gospodarze rozstrzygnęli losy meczu w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Po centrze Benjamina Henrichsa skutecznym strzałem głową popisał się rezerwowy Emil Forsberg, który zapewnił swojej drużynie upragniony awans do finału DFB Pokal.
RB Lipsk zagra w finale Pucharu Niemiec z Freiburgiem, który pokonał wczoraj na wyjeździe Hamburg 3:1. Decydujący mecz zostanie rozegrany w sobotę, 21 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.
Wojciech_Falenta 20 Apr 2022 · 22:42