RB Lipsk wywiera presję na Bayern Monachium! Piękne gole i zwycięstwo "Byków" w Bundeslidze [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Ekipa RB Lipsk odniosła ważne zwycięstwo w 18. kolejce Bundesligi. "Byki" pokonały Stuttgart 2:1.
Wynik spotkania w 25. minucie otworzył Dominik Szoboszlai. Węgier oddał idealne uderzenie z rzutu wolnego.
Na początku drugiej połowy Szoboszlai popisał się kolejnym kapitalnym strzałem. 22-latek skompletował dublet, dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.
W 68. minucie Stuttgart zdobył bramkę kontaktową. Rzut karny na gola zamienił Chris Fuhrich. Goście nie zdołali już jednak doprowadzić do remisu.
Po zwycięstwie RB Lipsk zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu do liderującego Bayernu. Jutro Bawarczycy zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt.
Komplikuje się za to sytuacja Stuttgartu. Aktualnie zespół z Mercedes-Benz Areny zajmuje 15. miejsce w tabeli z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową.
Adam Kłos27 Jan 2023 · 22:26