RB Lipsk z awansem do finału Pucharu Niemiec

YouTube
RB Lipsk wygrał na wyjeździe z Hamburgerem SV 3:1 w meczu półfinałowym Pucharu Niemiec. Zespół z Bundesligi awansował do finału.
Zespół z Lipska był faworytem spotkania z czołową drużyną 2. Bundesligi i szybko zaznaczył swoją przewagę. W 12. minucie Yussuf Poulsen trafił głową po rzucie rożnym.
Gospodarze zdołali jednak szybko wyrównać. W 24. minucie Bakery Jatta przejął piłkę na lewej stronie i przelobował bramkarza.
Remis utrzymał się do przerwy, ale na początku drugiej połowy to goście ponownie objęli prowadzenie. Piłkę do własnej bramki skierował Vasilije Janjicić.
W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Emil Forsberg, który ustalił wynik spotkania na 1:3 i zapewnił RB Lipsk pierwszy w historii awans do finału Pucharu Niemiec.
Rywalem drużyny "Die Bullen" będzie zwycięzca rywalizacji Werder Brema - Bayern Monachium.