RCD Espanyol zainkasował trzy punkty w starciu z Villarreal CF

Christian Bertrand/Shutterstock
RCD Espanyol pokonał na wyjeździe Villarreal CF 2:1 (0:1) w niedzielnym meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania, kiedy David Lopez po dośrodkowaniu Naldo z rzutu rożnego uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy goście powiększyli przewagę za sprawą trafienia Raula De Tomasa, który również głową trafił do siatki.
W 59. minucie sędzia ukarał czerwoną kartką Javiego Lopeza z Espanyolu i podyktował dla gospodarzy rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Santi Cazorla i trafił do bramki.
Podopieczni Javiera Calleja Revilli mają na koncie 28 punktów i zajmują 9. miejsce w tabeli La Liga. Zespół prowadzony przez Abelardo z dorobkiem 14 "oczek' plasują się na ostatniej, 20. lokacie.