Real Betis pokonał na własnym boisku Real Sociedad

nikopavisic / shutterstock.com
Real Betis pokonał przed własną publicznością Real Sociedad 3:0 (2:0) w niedzielnym meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio Benito Villamarin pierwszego gola strzelił Borja Iglesias. Napastnik w 22. minucie wykorzystał dośrodkowanie Sergio Canalesa z rzutu rożnego i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
W 44. minucie prowadzenie gospodarzy powiększył Joaquin, który dopadł do futbolówki zagranej przez Emersona i pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. W doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:0 ustalił Sergio Canales.
Zespół z Andaluzji ma na koncie 27 punktów i zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli La Liga. Drużyna z Kraju Basków z dorobkiem 31 "oczek" plasuje się na 4. pozycji.