Real Madryt był w opałach, ale wygrał z Ajaksem dzięki bramce w końcówce! Tottenham lepszy od BVB [WIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Real Madryt wygrał 2:1 z Ajaksem w Amsterdamie, a Tottenham Hotspur pewnie pokonał 3:0 Borussię Dortmund w pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Po pierwszej połowie gospodarze mogli wyraźnie prowadzić - Tadić trafił w słupek, a Ziyech nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Courtoisem. Goście przez większość minut byli tylko tłem dla rywali, a najlepszą okazję dla "Królewskich" miał Vinicius. Jego strzał świetnie jednak zatrzymał Onana.
Ajax zdobył nawet bramkę - w 40 minucie do siatki trafił Tagliafico po strzale głową - ale arbiter po konsultacji z VAR jej nie uznał.
W 60 minucie bramkę zdobyli za to goście. Vinicius wpadł w pole karne, minął kilku rywali, wyłożył piłkę Benzemie, który silnym uderzeniem z dziesiątego metra pokonał golkipera.
W 75 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Przejęli piłkę na połowie rywali, rozklepali defensywę, a akcję płaskim strzałem z pola karnego wykończył Ziyech.
W 87 minucie zwycięską bramkę dla Realu zdobył Asensio. Hiszpan wykończył akcję, dokładając tylko stopę po dośrodkowaniu Carvajala.
Tottenham wyszedł na prowadzenie na początku drugiej połowy za sprawą Sona. Napastnik wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Vertonghena z lewego skrzydła i strzałem nogą z powietrza z bliskiej odległości pokonał bramkarza BVB.
W 83 minucie na 2:0 podwyższył Vertonghen. Belg tym razem sam wykorzystał dośrodkowanie i z bliska pokonał Burkiego. Chwilę później jeszcze jedno trafienie dla gospodarzy dołożył Llorente, który umieścił piłkę w siatce strzałem głową po centrze Eriksena.
Jakub Kreśliński13 Feb 2019 · 22:55