Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Real Madryt był w opałach, ale wygrał z Ajaksem dzięki bramce w końcówce! Tottenham lepszy od BVB [WIDEO]

Źródło zdjęcia: Vlad1988/Shutterstock

Real Madryt wygrał 2:1 z Ajaksem w Amsterdamie, a Tottenham Hotspur pewnie pokonał 3:0 Borussię Dortmund w pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tutaj możecie przeczytać pełną relację z obu meczów.

Po pierwszej połowie gospodarze mogli wyraźnie prowadzić - Tadić trafił w słupek, a Ziyech nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Courtoisem. Goście przez większość minut byli tylko tłem dla rywali, a najlepszą okazję dla "Królewskich" miał Vinicius. Jego strzał świetnie jednak zatrzymał Onana.

Ajax zdobył nawet bramkę - w 40 minucie do siatki trafił Tagliafico po strzale głową - ale arbiter po konsultacji z VAR jej nie uznał.

W 60 minucie bramkę zdobyli za to goście. Vinicius wpadł w pole karne, minął kilku rywali, wyłożył piłkę Benzemie, który silnym uderzeniem z dziesiątego metra pokonał golkipera.

W 75 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Przejęli piłkę na połowie rywali, rozklepali defensywę, a akcję płaskim strzałem z pola karnego wykończył Ziyech.

W 87 minucie zwycięską bramkę dla Realu zdobył Asensio. Hiszpan wykończył akcję, dokładając tylko stopę po dośrodkowaniu Carvajala.

• Vallejo

Tottenham wyszedł na prowadzenie na początku drugiej połowy za sprawą Sona. Napastnik wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Vertonghena z lewego skrzydła i strzałem nogą z powietrza z bliskiej odległości pokonał bramkarza BVB.

W 83 minucie na 2:0 podwyższył Vertonghen. Belg tym razem sam wykorzystał dośrodkowanie i z bliska pokonał Burkiego. Chwilę później jeszcze jedno trafienie dla gospodarzy dołożył Llorente, który umieścił piłkę w siatce strzałem głową po centrze Eriksena.

14 lut 2019 | 10:58
Wspaniały mecz, piękna,intensywna gra Ajaxu, a zwycięzca ruszył, aby dalej zwyciężać.
+6
Wspaniały mecz, piękna, intensywna gra Ajaxu, a zwycięzca ruszył, aby dalej zwyciężać.
14 lut 2019 | 08:47
+8
Ajax wykreował tyle bramkowych sytuacji że mógł spokojnie u siebie wygrać ale zabrakło skuteczności młode gorący głowy.. i Real ich wypunktował co miał strzelić to strzelił i pojechali do domu.
14 lut 2019 | 03:11
-13
jako fan realu wstydze sie za ten mecz
14 lut 2019 | 14:50
+2
Wstydisz się bo Real wygrał? Fajny z Ciebie kibic, oby więcej takich jak Ty. Chyba że kuponik w wygraną Ajaxu nie wszedł haha
14 lut 2019 | 00:53
-23
Perez posmarował po raz kolejny. Żałosny klub.
14 lut 2019 | 00:13
+10
Mecz doświadczonej drużyny z grającej z polotem i fantazją młodej, niestety wygrała ta pierwsza :) ale oczywiście zasłużenie.
13 lut 2019 | 23:54
+5
Ajax na wlasne zyczenie to przegral
13 lut 2019 | 23:36
+22
To by było na tyle odnośnie tego śmiesznego rankingu. PSG niżej od United, Borussia miała się przejechać po Totkach... Wyszło w praniu kto jest lepszy.
13 lut 2019 | 23:34
-30
Najpierw wygrana Realu, teraz jeszcze ten ból dupki w internecie na deser, co za wieczór ;)
13 lut 2019 | 23:24
Oj i co tam się stało tak Ajax miał igrać Real a tu już w dupę dostali u siebie , po dwumeczu będzie z 5 do 1 dla Realu
+19
Oj i co tam się stało tak Ajax miał ograć Real a tu już w dupę dostali u siebie , po dwumeczu będzie z 5 do 1 dla Realu
14 lut 2019 | 03:05
+11
Nie wiesz jak to jest? Real ogólnie jest chujowy, od Courtois jest lepszych 99% bramkarzy w Europie, Ramos to najbardziej przereklamowany obrońca w dziejach, Varane to tylko tło obok Umtitiego. Carvajal to nawet nie top 5 na swojej pozycji, Marcelo nie potrafi w ogóle bronić. W pomocy lata rzeźnik Casemiro, a Kroos wcale taki dobry nie jest. Modrić to najgorszy zdobywca ZP w historii i wygrał dlatego, ponieważ w dzieciństwie pasł owce. Benzema to najchujowsza 9 ze wszystkich drużyn LM, do tego nie potrafi strzelać goli, Bale to szklanka i drewno, a Vinicius to przepłacony dzieciak i są od niego lepsi. Tylko, kurde, oni od lat wygrywają i wygrywają, i wygrywają... No to wiadomo, sędziowie.
13 lut 2019 | 23:21
-35
To jest wręcz niemożliwe! Jak można przepychać ten pieprzony Real tak bezczelnie. Przy strzale Tadica w słupek w pierwszej połowie powinein być odgwizdany karny. Ramos ewidentnie faulował jak to ma w zwyczaju, ale mógł być spokojny; Przed monitorem VARu siedział kibic Realu, wielki sędzia Szymon Marciniak Pierwsza prawidłowa bramka nieuznana, drugi gol Realu powinien być za to anulowany za bezczelny faul Vasqueza na De Jongu centralnie na oczach sędziego. To powinna być druga żółta Vasqueza i Real powinien grać w 10. Ajax był zdecydowanie lepszą drużyną. Klepali dziś Real jak chcieli i tylko sędziowanie uratowało dupsko drużyny z Madryu przed solidnym laniem. Tymczasem zamiast co najmniej bramkowej przewagi jadą na Santiago Bernabeu z bramką w plecy. Naprawdę żenujący poziom sędziowania. Powiedziałbym wręcz skandal.
13 lut 2019 | 23:42
+19
Made my day xD
14 lut 2019 | 00:05
+21
Jak tu wierzyć w służbę zdrowia skoro jesteś doktorem i sam się nie wyleczyłeś. :-(
14 lut 2019 | 00:14
-23
A pozniej wylaczyles konsole
13 lut 2019 | 23:20
+8
Ja pierdole ajax powinien zainwestować w jakiegoś porządnego napastnika bo ci co grają w podstawowym składzie to jakaś porażka. Powinni wygrać spokojnie 2-3 bramkami gdyby nie nieudolność snajperów
13 lut 2019 | 23:18
-17
Brak słów dla nieuznanej bramki dla ajaxu, kilka minut później podobna sytuacja zupełnie inaczej interpretowana. Jebie śmietnikiem
13 lut 2019 | 23:16