Real Madryt gromi w Pucharze Króla

cristiano barni / Shutterstock.com
Real Madryt pokonał przed własną publicznością UD Melilla 6:1 (3:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Króla i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.
Na Santiago Bernabeu dwa gole w dwie minuty strzelił dla gospodarzy Marco Asensio. Najpierw Hiszpan w 33. minucie po zagraniu Carvalaja oddał strzał z krawędzi pola karnego i trafił tuż przy lewym słupku. Natomiast w 35. minucie dzięki dośrodkowaniu Juniora Viniciusa 22-letni pomocnik zdołał umieścić futbolówkę w pustej siatce.
W 39. minucie trzecią bramkę dla Realu zdobył Javier Sanchez, a przy jego trafieniu asystował Asensio.
Bramkę na 4:0 w 47. minucie zdobył Isco, który zamknął podanie Ceballosa i strzałem z okolicy dwudziestego metra pokonał golkipera rywali. W 75. minucie piąte trafienie na rzecz madrytczyków zapisał na swoim koncie Junior Vinicius, z kolei szóstego gola strzelił Isco.
W 81. minucie przyjezdni zdobyli jedyną bramkę w tym spotkaniu, za sprawą Yacine'a Qasmiego, który skutecznie egzekwował rzut karny.
UD Melilla to zespół, który obecnie występuje w Segunda Division B i zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. "Królewscy" z dorobkiem 23 punktów plasują się na piątej w zestawieniu Primera Division.
Wcześniej do 1/8 finału awansowały również Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes, Espanyol Barcelona, Atletico Madryt, Girona FC, Sevilla FC, Villarreal CF, Real Sociedad, FC Barcelona, Real Valladolid i Levante UD.