Real Madryt pokonał Espanyol. Gol Karima Benzemy przypieczętował zwycięstwo i pozycję lidera [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Real Madryt pokonał Espanyol 2:0 (1:0) w domowym spotkaniu 16. kolejki La Ligi i objął pozycję lidera ligowej tabeli.
"Królewscy" w tym spotkaniu nie mogli skorzystać z usług m.in. Edena Hazarda, Garetha Bale'a czy Marcelo, którzy są kontuzjowani. Ich miejsca zajęli Vinicius Junior, Rodrygo Goes i Ferland Mendy.
Piłkarze Zinedine'a Zidane'a znacznie przeważali w trakcie meczu, ale mieli problem ze skutecznością. W samej pierwszej połowie oddali aż jedenaście strzałów, ale dobrze na linii bramkowej interweniował Diego Lopez. Groźnie uderzali m.in. Karim Benzema oraz Vinicius Junior.
Goście oddali zaledwie jeden strzał przed przerwą. Esteban Granero uderzył w kierunku bramki "Królewskich", ale dobrym refleksem popisał się Thibaut Courtois.
Wreszcie w 37. minucie gospodarze przełamali obronę gości. Federico Valverde podał piłkę Karimowi Benzemie, który wyłożył ją Raphaelowi Varane'owi. Środkowy obrońca oddał strzał w długi róg, a Lopez musiał wreszcie skapitulować.
W drugiej połowie to wciąż Real Madryt był stroną znacznie przeważającą. "Królewscy" udokumentowali to drugą bramką, którą zdobył Karim Benzema.
Kilka minut przed końcem z boiska wyleciał Ferland Mendy. Obrońca obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.
Real Madryt ostatecznie wygrał 2:0 i objął pozycję lidera. Było to czwarte zwycięstwo "Królewskich" z rzędu.