Real Madryt pokonał Levante i został liderem La Ligi. Gole Viniciusa i Benzemy, świetna forma Courtois [WIDEO]

PABLO MORENO/Cordon Press /PressFocus
Real Madryt pokonał Levante 2:0 (1:0) w wyjazdowym meczu 5. kolejki La Ligi. Bramki strzelili Vinicius Junior i Karim Benzema.
Na otwarcie spotkania żółtą kartkę otrzymał Casemiro, który musiał się pilnować w dalszej części gry. Z kolei jego koledzy budowali akcje ofensywne, a jedna z nich dała "Królewskim" prowadzenie w 16. minucie.
Piłka po rzucie rożnym spadła pod nogi Viniciusa Juniora. Młody skrzydłowy precyzyjnym uderzeniem w kierunku długiego słupka wpisał się na listę strzelców.
W kolejnych minutach "Królewscy" byli blisko podwyższenia prowadzenia. Swoje okazje mieli Karim Benzema czy Vinicius Junior, który przy lepszej skuteczności mógł zaliczyć hat-tricka.
Doskonałe szanse zmarnowali także piłkarze Levante. Zawsze na posterunku był najlepszy bramkarz poprzedniego sezonu La Ligi, czyli Thibaut Courtois, który popisywał się spektakularnymi interwencjami.
Gdy wydawało się, że mecz skończy się zaledwie jednobramkowym zwycięstwem "Królewskich", Karim Benzema wykorzystał kontrę i przypieczętował tryumf gości. Ostatecznie Real Madryt pokonał Levante 2:0 i został liderem tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.