Real Madryt rozbił Juventus w finale! "Królewscy" po raz drugi z rzędu wygrali Ligę Mistrzów

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Real Madryt pokonał Juventus FC 4:1 w finale Ligi Mistrzów.

Lepiej w to spotkanie weszli podopieczni Massimiliano Allegriego. To włoska drużyna miała inicjatywę i stwarzała groźne sytuacje. Najpierw niebezpiecznie uderzał zza pola karnego Gonzalo Higuain, a potem kapitalną interwencją przy strzale Miralema Pjanicia popisał się Keylor Navas.

Z czasem jednak "Królewscy" uspokoili grę i częściej byli przy piłce. W 20 minucie wyprowadzili kapitalną kontrę, którą płaskim strzałem tuż koło słupka wykończył Cristiano Ronaldo.

Mistrzowie Włoch odpowiedzieli siedem minut później. Nieprawdopodobną bramkę zdobył Mario Mandżukić. Chorwat otrzymał zagranie od Gonzalo Higuaina, przyjął piłkę na klatkę piersiową, uderzył momentalnie z powietrza będąc tyłem do bramki i przelobował golkipera Realu.

Drugą połowę lepiej z kolei zaczęli zawodnicy Zinedine Zidane'a. To oni mieli inicjatywę w grze, lecz nie potrafili wykreować sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

"Królewscy" prowadzenie ponownie objęli w 61 minucie za sprawą Casemiro. Brazylijczyk uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła do siatki.

Chwilę później mieliśmy już 3:1. Luka Modrić zagrał w pole karne, a Cristiano Ronaldo z najbliższej odległości pokonał Gianluigiego Buffona.

W końcówce kropkę nad i postawił Marco Asensio, ustalając wynik spotkania. Real Madryt pokonał Juventus 4:1 i drugi raz z rzędu wygrał Ligę Mistrzów.

Real po raz dwunasty został najlepszą klubową drużyną Starego Kontynentu. Wcześniej "Królewscy" triumfowali również w latach 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014 i 2016.