Real Madryt sensacyjnie przegrał z Gironą! Czerwona kartka Ramosa

Review News / Shutterstock.com
Real Madryt niespodziewanie przegrał u siebie z Girona FC 1:2 w pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dla "Królewskich" była to pierwsza strata punktów w lidze po sześciu wygranych z rzędu.
Podopieczni Santiago Soalriego od początku mieli optyczną przewagę, którą udokumentowali przed przerwą zdobyciem jednej bramki. Z prawej strony dośrodkował Toni Kroos, a Casemiro mocnym strzałem głową tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce.
Po przerwie odważniej zagrali goście, którzy zaczęli sobie stwarzać sytuacje podbramkowe. Udało im się wyrównać w 65. minucie. Najpierw ręką w polu karnym zagrał Sergio Ramos, a wyrównującą bramkę po strzale z "11" zdobył Christian Stuani.
Później przyjezdni byli bliscy objęcia prowadzanie, ale po mocnym uderzeniu Portu piłka odbiła się od słupka. Na kwadrans przed końcem goście dopięli swego. Tym razem Portu popisał się skuteczną dobitką głową.
W samej końcówce drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, za faul w ofensywie, otrzymał Ramos i Real Madryt skończył spotkanie w osłabieniu. W ostatnich sekundach, przy rzucie rożnym, do ataku pobiegł bramkarz Thibaut Courtois, ale po jego strzale piłka minęła słupek.
"Los Blancos" zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą dziewięciu punktów do liderującej FC Barcelony. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z UD Levante.
Natomiast zespół z Katalonii plasuje się na 15. pozycji, mając cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Real Sociedad San Sebastian.