Real Madryt triumfuje w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Pięć goli w finałowym meczu [WIDEO]

Piłkarze Realu Madryt wygrali Młodzieżową Ligę Mistrzów. W finałowym pojedynku pokonali Benfikę Lizbona 3:2 (2:0).
Spotkanie w Nyonie rozpoczęło się po myśli "Królewskich". W 26. minucie wynik spotkania otworzył Pablo. Hiszpan był niepilnowany w polu karnym i głową umieścił piłkę w siatce.
Podopieczni Raula kolejny cios zadali jeszcze przed przerwą. W 45. minucie wyprowadzili szybką kontrę, a piłkę do własnej bramki trafił Jocu, który wykonał niefortunny wślizg.
Druga połowa dostarczyła wielkich emocji. Cztery minuty po wznowieniu gry kontaktowego gola zdobył Goncalo Ramos. Real odpowiedział niemal natychmiast. Po zaledwie minucie na 3:1 podwyższył Gutierrez.
Podrażniona Benfika ruszyła do frontalnego ataku i to przyniosło skutek. W 58. minucie drugie trafienie w tym meczu zanotował Ramos. Ekipa z Lizbony po kilku chwilach stanęła przed wielką szansą na wyrównanie. Sędzia podyktował dla niej rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dantas, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Lopez odbił piłkę do boku.
Wynik do końca nie uległ już zmianie i to podopieczni Raula mogli świętować końcowy sukces. Dla "Królewskich" to pierwszy triumf w tych rozgrywkach.
Real Madryt - Benfica 3:2 (2:0)