Real Madryt wymęczył zwycięstwo z Valladolid

charnsitr / shutterstock.com
Real Madryt wygrał u siebie z Realem Valladolid 2:0 w drugim sobotnim meczu 11. kolejki hiszpańskiej La Liga. "Królewscy" oba gole strzelili w końcówce spotkania.
Nie licząc początku pierwszej i drugiej połowy, spotkanie na Santiago Bernabeu było bardzo wyrównane. Gościom zabrakło trochę szczęścia, ponieważ piłka dwukrotnie po ich strzałach odbijała się od obramowania bramki Thibaut Courtois.
Kluczowa dla losów pojedynku akcja została przeprowadzona w 83. minucie. Junior Vinicius mocno uderzył piłkę w pole karne, ta trafiła Kiko i zupełnie zmyliła golkipera przyjezdnych. To było bardzo pechowe trafienie samobójcze obrońcy. W 88. minucie "Los Blancos" przypieczętowali zwycięstwo. Rzut karny wykorzystał Sergio Ramos, uderzając w sam środek.
"Królewscy" przerwali swoją serię trzech z rzędu porażek w lidze i zajmują szóste miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującej FC Barcelony, która w sobotę wieczorem zagra na wyjeździe z Rayo Vallecano. Real Madryt w środę zagra na wyjeździe w Lidze Mistrzów z Viktorią Pilzno. Natomiast w kolejnym spotkaniu ligowym zmierzy się na wyjeździe z Celtą Vigo.
Natomiast zespół z Valladolid plasuje się na ósmej pozycji i ma na swoim koncie jedno "oczko" mniej od "Królewskich". Jego kolejnym ligowym rywalem będzie SD Eibar.
Jakub Kreśliński03 Nov 2018 · 18:32