Real Madryt zatrzymany przez Villarreal. Thibaut Courtois najjaśniejszą postacią "Królewskich"

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Real Madryt zremisował 0:0 z Villarrealem w ostatnim sobotnim meczu 7. kolejki La Liga. Wicemistrzowie Hiszpanii nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę rywali. Mogli nawet przegrać, lecz na posterunku był Thibaut Courtois.
"Królewscy" w sobotni wieczór stanęli przed szansą na odskoczenie Atletico, które niespodziewanie przegrało z Deportivo Alaves. Spotkanie z Villarrealem nie było jednak łatwe dla podopiecznych Carlo Ancelottiego.
Już w 13. minucie sporym refleksem musiał popisać się Thibaut Courtois. Belgijski golkiper dobrze interweniował po strzale Danjumy. Real nie potrafił poważniej zagrozić bramce gości.
Zdecydowanie goręcej było w polu karnym drużyny z Madrytu. Courtois po raz kolejny pokazał jednak znakomity refleks, tym razem radząc sobie z uderzeniem Paco Alcacera. To głównie dzięki bramkarzowi gospodarzy do przerwy utrzymał się remis.
Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Eduardo Camavinga, który zastąpił bezbarwnego Rodrygo. Gorąco w polu karnym Villarrealu zrobiło się po sytuacji Edera Militao, ale stoper nie trafił w bramkę z kilku metrów.
W drugiej części spotkania Real częściej znajdował się w ataku pozycyjnym, lecz przez długi czas niewiele z tego wynikało. Sytuacja nie zmieniła się także po wejściu Edena Hazarda, który zastąpił Lukę Modricia.
W końcówce "Królewscy" mocno przycisnęli rywali. Szansę na gola miał między innymi Isco, lecz Rulli zatrzymał jego strzał. Ostatecznie w Madrycie nie doczekaliśmy się żadnego gola.
Real wciąż zajmuje pierwsze miejsce w La Liga, mając na koncie 17 punktów. "Żółta Łódź Podwodna" jest dopiero dziesiąta, choć w żadnym z sześciu meczów nie zaznała goryczy porażki.
Maciej Pietrasik25 Sep 2021 · 22:52