Real pokonał PSG i awansował, Szachtar rozbił Malmoe FF

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Real Madryt pokonał przed własną publicznością Paris Saint-Germain 1:0 w szlagierowym spotkaniu czwartej kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dzięki trzeciej wygranej w bieżących rozgrywkach "Królewscy" zapewnili sobie już awans do fazy pucharowej.

Po bezbramkowym remisie w Paryżu rewanż na Santiago Bernabeu rozpoczął się od kontuzji kluczowych graczy obu zespołów. Boisko przedwcześnie opuścili kolejno Włoch Marco Verratti i Brazylijczyk Marcelo.

Dziesięć minut przed przerwą prowadzenie wicemistrzom Hiszpanii dał Nacho. Rezerwowy zawodnik "Blancos" wykorzystał kiepskie ustawienie niemieckiego bramkarza Kevina Trappa i z ostrego kąta skierował piłkę do siatki, odbitą wcześniej od obrońcy PSG po uderzeniu zza linii pola karnego Toniego Kroosa.

Lepiej prezentujący się na murawie mistrzowie Francji mogli szybko odpowiedzieć, ale najpierw Adrien Rabbiot trafił z dystansu w słupek, a później Edinson Cavani zmarnował doskonałą okazję po świetnej akcji i zagraniu Angela Di Marii.

Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło i to podopieczni Rafaela Beniteza byli bliżej drugiej bramki niż przyjezdni wyrównującej. Dogodnych okazji nie potrafili jednak wykorzystać najpierw Isco, a później Kroos. Minutę przed końcem nie miał szczęścia także Di Maria, którego uderzenie z rzutu wolnego trafiło w poprzeczkę i dzięki temu Real uratował skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo.

W drugim środowym spotkaniu tej grupy Szachtar Donieck rozbił we Lwowie zespół Malmoe FF 4:0. Gole dla ukraińskiej drużyny strzelali kolejno Ołeksandr Hładkij, Chorwaci Darijo Srna i Eduardo oraz Brazylijczyk Alex Teixeira. Było to dopiero pierwsze zwycięstwo Szachtaru w tej edycji LM. Ekipa z portowego miasta Szwecji doznała natomiast trzeciej porażki i spadła na ostatnie miejsce w tabeli.