Real Sociedad lepszy od Espanyolu

realsociedad.com
Real Sociedad San Sebastian pokonał u siebie Espanyol Barcelona 3:2 (2:2) w jedynym poniedziałkowym meczu 19. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Anoeta dwubramkowe prowadzenie gospodarzom po niespełna dziesięciu minutach gry zapewnili Mikel Merino i Willian Jose, który wykorzystał podyktowany rzut karny. Jeszcze przed przerwą goście zdołali jednak odrobić straty.
Najpierw świetnym uderzeniem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, popisał się Brazylijczyk Naldo, a następnie niefortunnie interweniował w defensywie Diego Llorente, kierując piłkę do własnej bramki.
Osiemnaście minut po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Willian Jose, tym razem pokonując z bliska golkipera "Papużek". Na trafienie Brazylijczyka przyjezdni z Katalonii nie byli już w stanie odpowiedzieć i po dziewiątej porażce w sezonie spadli na dziesiąte miejsce w tabeli.
Dwukrotni mistrzowie Hiszpanii natomiast po drugiej wygranej z rzędu awansowali na ósmą lokatę w klasyfikacji.