Real Sociedad lepszy w derbach Kraju Basków

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao przegrał na wyjeździe z Realem Sociedad 1:2 (0:2) w sobotnim meczu 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Gospodarze dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie spotkania. Najpierw w 16. minucie Mikel Oyarzabal przyjął piłkę po podaniu Williana Jose, minął kilku rywali i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera drużyny przeciwnej.
Następnie w 45. minucie Willian Jose dopadł do futbolówki odbitej w polu karnym i strzałem z bliskiej odległości trafił w prawy górny gór.
W 82. minucie sędzia podyktował dla Basków rzut karny, ale strzał Raula Garcii z jedenastego metra obronił Geronimo Rulli. 32-letni pomocnik zdołał jednak dopaść do odbitej piłki i wpakować ją do siatki.
Zespół "Los Leones" ma na koncie 26 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli La Liga. Gracze "ErrealaTxuri-Urdin" uzbierali dotąd 30 "oczek", co daje im aktualnie 7. pozycję.
Kamil Kaczmarek02 Feb 2019 · 19:07