Real Sociedad uległ Leganes w meczu wyjazdowym

imagestockdesign/Shutterstock
Zespół CD Leganes wygrał na własnym boisku z Realem Sociedad 2:1 (0:1) w meczu 22. kolejki La Liga. Dla gospodarzy to czwarte zwycięstwo w sezonie.
Pierwszego gola na Estadio Municipal de Butarque strzelił w 20. minucie Alexander Isak. Szwed uderzył płasko przy słupku sprzed pola karnego.
Gospodarze wyrównali na początku drugiej połowy. Kenneth Omeruo otrzymał piłkę w polu karnym i precyzyjnym strzałem zaskoczył golkipera rywali.
Zwycięstwo "Los Pepineros" zapewnili sobie w doliczonym czasie gry, kiedy Oscar znakomicie przymierzył z rzutu wolnego i ustalił rezultat na 2:1.
W tabeli La Liga Real Sociedad jest siódmy, ma na koncie 34 punkty. Natomiast CD Leganes zajmuje osiemnaste miejsce z dorobkiem 18 punktów.