Real Sociedad wygrał z Athletikiem Bilbao. Alexander Isak bohaterem

Christian Bertrand / shutterstock.com
Real Sociedad wygrał z Athletikiem Bilbao 2:1 (0:0) w meczu 23. kolejki La Liga. Dla gości to siódme spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie rywalizacja na Reale Seguros Stadium była ciekawsza.
Jako pierwsi gola strzelili gospodarze. Alexander Isak podał w pole karne do Portu, który przyjął piłkę i oddał pewny strzał.
Goście zdołali szybko wyrównać. Iker Muniain przejął futbolówkę w środku pola, zagrał prostopadle do Inakiego Williamsa, a ten wykończył akcję skutecznym uderzeniem w długi róg.
Wygraną ekipie z San Sebastian zapewnił Isak, który na raty z bliska pokonał Unaia Simona.
Real Sociedad awansował na szóste miejsce z dorobkiem 37 punktów. Natomiast Athletic Bilbao po siódmym meczu bez wygranej z rzędu jest dziewiąty, mając na koncie 31 punktów.