Real Sociedad z wygraną w starciu z RCD Mallorca

imagestockdesign/Shutterstock
Real Sociedad San Sebastian pokonał przed własną publicznością RCD Mallorca 3:0 (0:0) w czwartym niedzielnym meczu 21. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Reale Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił minutę po zmianie stron Alexander Isak. Szwed przymierzył mocno z kilku metrów po świetnym odegraniu Portu.
Dwanaście minut później podwyższył Francisco Gamez Lopez, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Osiem minut przed końcem wynik ustalił z bliska Portu, dobijając futbolówkę po niepewnej interwencji golkipera przyjezdnych.
Beniaminek z Balearów nie potrafił już odpowiedzieć i po trzynastej porażce w sezonie pozostał tuż nad strefą spadkową klasyfikacji. Zespół z Kraju Basków natomiast po dziesiątym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach przesunął się na szóstą lokatę w tabeli.