Real Sociedad zdobył Puchar Króla za sezon 2019/20. Zadecydował gol z rzutu karnego [WIDEO]

Dziś rozegrano zaległy finał Pucharu Króla z sezonu 2019/20. W nim Athletic Bilbao musiał uznać wyższość Realu Sociedad.
Obie drużyny znakomicie spisywały się przed rokiem w rozgrywkach Copa del Rey. Dość niepodziewanie dotarły do finału i stanęły przed szansą na zdobycie pucharu do klubowej kolekcji.
W zeszłym roku nie udało się jednak rozegrać meczu finałowego. Rozgrywki zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Piłkarze musieli czekać niemal 12 miesięcy na to, by na boisku rozstrzygnąć losy rywalizacji.
Stawka dzisiejszego spotkania wyraźnie wpłynęła na postawę obu drużyn. Piłkarze grali zachowawczo, skupiając się przede wszystkim na uniknięciu błędów. Działo się to kosztem gry w ofensywie. To sprawiło, że w pierwszej połowie bramki nie padły.
Po przerwie piłkarskie szachy skończyły się w 59. minucie. Wówczas Martinez przewrócił wychodzącego na czystą pozycję Portu. Sędzia wskazał na wapno i pokazał piłkarzowi Athletiku czerwoną kartką. Do akcji wkroczył jednak system VAR i arbiter ostatecznie ukarał Hiszpana żółtą kartką.
Po chwili "jedenastkę" na gola zamienił Oyarzabal. 23-latek zmylił golkipera rywali i tym samym dał prowadzenie swojemu zespołowi.
Co na to ekipa z Bilbao? Podopieczni Marcelino nie byli w stanie za wiele zdziałać. Real Sociedad konsekwentnie realizował swój pomysł na grę, skutecznie powstrzymując zapędy rywali.
Podopieczni Imanola Alguacila już do końca nie dali się zaskoczyć. Wygrali 1:0 i to oni zdobyli Puchar Króla. To trzeci tego typu triumf w historii klubu.
Daniel Makarewicz03 Apr 2021 · 23:30