Real się męczył, ale wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. Trzy gole Ronaldo! [VIDEO]

Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com
Real Madryt wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. "Królewscy" w finale pokonali po dogrywce japońską Kashimę Antlers 4:2.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem. Real objął prowadzenie już w 9. minucie gry. Luka Modrić oddał strzał z linii pola karnego. Bramkarz Kashimy odbił piłkę wprost pod nogi Karima Benzemy, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do pustej bramki.

Później wypadki przybrały niespodziewany obrót. Skazywani na pożarcie piłkarze Kashimy, wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisał się Gaku Shibasaki, który wykorzystał błąd Raphaela Varane'a. Naprawdę sensacyjnie zrobiło się w drugiej połowie. W 52. minucie Shibasaki po raz drugi pokonał Keylora Navasa. Tym razem Japończyk popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Japończycy cieszyli się z prowadzenia tylko siedem minut. W polu karnym sfaulowany został Lucas Vazquez, a jedenastkę na gola zamienił Cristiano Ronaldo.

Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce drugiej połowy groźniej atakowali Japończycy, ale żadna z ich akcji nie zakończyła się golem.

W dogrywce kolejny raz klasę potwierdził Ronaldo. W 97. minucie gwiazdor Realu wykorzystał podanie Benzemy i silnym uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Portugalczyk ustalił wynik meczu w 104. minucie, gdy przejął piłkę po nieudanym strzale Toniego Kroosa i wbił ją do siatki.

Real ten rok zakończył z trzema międzynarodowymi trofeami. Piłkarze Zinedine'a Zidane wygrali Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata.

Real - Kashima Antlers 4:2