Real wygrał z Getafe po dwóch golach Ronaldo i jednym Bale'a

Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Real Madryt pokonał u siebie Getafe CF 3:1 (2:0) w ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Santiago Bernabeu dwubramkowe prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnili płaskimi strzałami z pola karnego Walijczyk Gareth Bale oraz Portugalczyk Cristiano Ronaldo.
Zaledwie dwie minuty po zmianie stron drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Francuz Loic Remy i przyjezdni musieli radzić sobie w osłabieniu. "Azulones" pokazali jednak charakter i niespełna dwadzieścia minut później zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Francisco Portillo, który wykorzystał rzut karny.
Jedenaście minut przed końcem po raz drugi jednak na listę strzelców wpisał się Ronaldo, tym razem po uderzeniu głową i fani "Królewskich" mogli odetchnąć z ulgą.
Obrońcy tytułu po szesnastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na trzeciej lokacie w tabeli. Lokalni rywale z Kastylii doznali natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dziesiątej pozycji.