Real wymęczył zwycięstwo w Pucharze Króla. Złoty gol Asensio [VIDEO]

realmadrid.com
Piłkarze CD Leganes przegrali u siebie z Realem Madryt 0:1 (0:0) w jedynym czwartkowym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Króla. Rewanż odbędzie się za tydzień w stolicy Hiszpanii.
Na Estadio Municipal de Butarque obie drużyny nie stworzyły zbyt dużo dogodnych okazji. Najgroźniejsze i najciekawsze wydarzyły się w drugiej połowie małych derbów Kastylii. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunnie interweniujący głową Marcos Llorente niemal zaskoczył Kiko Casillę, ale "Królewskich" uratowała poprzeczka.
Później w sytuacji sam na sam Lucas Vazquez nie zdołał pokonać Argentyńczyka Nereo Champagne, a następnie po efektownym woleju Claudio Beauvue znakomitym refleksem wykazał się Casilla.
Dopiero minutę przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął świetnym strzałem w krótki róg Marcos Asensio, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Francuz Theo Hernandez.