Real wymęczył zwycięstwo z Alaves. Dwa gole Ceballosa [VIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Real Madryt wygrał na wyjeździe z Deportivo Alaves 2:1. Bohaterem "Królewskich" był Dani Ceballos, który strzelił dwa gole.
Choć Real na początku sezonu nie zachwycał formą, to nikt nie wierzył w to, że może stracić punkty w Alaves. Rywal "Królewskich" przed tą kolejką był bowiem zdecydowanie najgorszą drużyną Primera Divsion - w pięciu meczach nie zdobył ani jednego punktu.
Nie przełamał się też w spotkaniu z Realem. "Królewscy" znów nie zachwycili, ale wymęczyli wygraną 2:1. Sukces zawdzięczają Daniemu Ceballosowi. Młody pomocnik, który przed sezonem trafił na Santiago Bernabeu z Betisu, strzelił dwa gole. Pierwszy raz do siatki trafił już w 10. minucie, gdy świetnie wykończył akcję Marco Asensio.
Drużyna Zinedine'a Zidane'a nie forsowała tempa - chciała załatwić sprawę jak najmniejszym nakładem sił. Takie podejście zemściło się jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie wyrównującego gola strzelił Manu Garcia.
Gospodarze z remisu cieszyli się tylko przez chwilę. Wszystko przez fatalną interwencję Fernando Pacheco, który źle zachował się po dośrodkowaniu Daniego Carvajala. Odbita przez niego piłka spadła pod nogi Ceballosa, który wbił ją do opuszczonej bramki.
Po przerwie Real przeważał, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia. Niewiele brakowało, a straciłby bramkę. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał jednak Alfonso Pedraza, który trafił w słupek.
Alaves - Real 1:2