Reca nie zatrzymał Udinese. Bereszyński i spółka pokonali zespół Dawidowicza

LM/Ettore Griffoni / IPA//SIPA/PressFocus
Aż trzech Polaków wystąpiło w spotkaniach Serie A, które rozpoczęły się o godzinie 15:00. Crotone Arkadiusza Recy przegrało 1:2 z Udinese, a Sampdoria pokonała 3:1 Hellas Verona. W meczu w Genui wystąpili Bartosz Bereszyński i Paweł Dawidowicz.
W starciu Crotone - Udinese do głosu najpierw doszli goście. W 41. minucie świetnym strzałem popisał się Rodrigo De Paul.
Był to siódmy gol Argentyńczyka, który od dawna jest łączony z transferem do lepszego klubu. W gronie zainteresowanych rozgrywającym "Udine" wymienia się m.in. Real Madryt, PSG oraz Juventus.
W drugiej połowie "Zebry" dały się jednak zaskoczyć. W 67. minucie Nahuel Molina zagrał ręką w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Simy. Na kwadrans przed końcem dublet skompletował niezawodny De Paul. Pomocnik niestety nie dokończył tego meczu, bo w 90. minucie zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Udinese 2:1. Crotone nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zespół ze Stadio Friuli jest jedenasty.
W meczu Sampdorii z Hellasem pierwszy gol padł już w 13. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Darko Lazović, który wykorzystał rzut wolny.
"Sampa" zabrała się do odrabiania strat w drugiej połowie. Już w 46. minucie do remisu doprowadził Jakub Jankto. W 72. minucie Manolo Gabbiadini zapewnił prowadzenie strzałem z rzutu karnego. 10 minut później fatalny błąd popełnił bramkarz Hellasu i trzeciego gola dla Sampdorii strzelił Morten Torbsy. Norweg ustalił wynik, a Sampdoria wygrała 3:1, chociaż kontaktową bramkę w doliczonym czasie gry mógł zdobyć Dawidowicz, ale trafił w słupek.
Ekipa Bartosza Bereszyńskiego zajmuje 10. miejsce w lidze. Mimo porażki, Hellas plasuje się oczko wyżej.