Rekord ligowy Messiego i spółki! Barcelona nie przegrała od 39 kolejek La Liga! [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
FC Barcelona pokonała na Camp Nou Valencię CF 2:1 (1:0) w meczu 32. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola dla "Blaugrany" strzelił Luis Suarez. W 15. minucie spotkania reprezentant Urugwaju wykorzystał zagranie Philippe Coutinho i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 52. minucie za sprawą Samulea Umtitiego. Francuski obrońca po zagraniu Philippe Coutinho z rzutu rożnego uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.
Jedyną bramkę dla ekipy z Walencji zdobył Daniel Parejo z rzutu karnego. W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla "Nietoperzy" po faulu Ousmane Dembele, a hiszpański pomocnik zamienił jedenastkę na gola.
Podopieczni Ernesto Valverde są liderem La Liga i mają na koncie 79 punktów,z kolei zespół prowadzony przez Marcelino plasuje się na trzeciej pozycji i uzbierał dotąd 65 "oczek".
Tym zwycięstwem piłkarze Barcelony pobili ligowy rekord meczów bez porażek. Zawodnicy "Blaugrany" nie przegrali od 39 meczów.