Wieloletni rekord Michaela Owena pobity [VIDEO]

YouTube
Michael Owen nie jest już najmłodszym strzelcem gola w barwach Liverpoolu. Wieloletni rekord pobił wczoraj Benjamin Woodburn.

The Reds pokonali Leeds United 2:0, a młody piłkarz zaliczył trafienie w 81 minucie spotkania, ustalając wynik. Woodburn pobił w ten sposób osiągnięcie Owena - w chwili wpisywania się na listę strzelców miał dokładnie 17 lat i 45 dni. Anglik, gdy ustanawiał swoje osiągnięcie w 1997 roku, był o 98 dni straszy.

Walijczyk przeżywa ostatnio dobry okres w Liverpoolu. W sobotę zadebiutował w rozgrywkach Premier League, choć dostał od Juergena Kloppa zaledwie... minutę. Teraz wszedł na 23 minuty (wynik brzmiał wtedy 0:0) i zdobył gola, przechodząc jednocześnie do klubowej historii.

Obawy o nadmiar rozgłosu wokół młodego talentu wyraził już menedżer klubu z Anfield. - Cieszę się z bramki, ale boję się, co teraz zrobią dziennikarze. Napiszcie może po prostu "Benjamin Woodburn - strzelec gola" - powiedział po meczu Klopp.