Remis Anderlechtu, fenomenalny gol Teodorczyka [VIDEO]

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Anderlecht Bruksela zremisował u siebie z KAA Gent 2:2 (1:1) w niedzielnym meczu 5. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League.

Na Stade Constant Vanden Stock drugiego gola dla gospodarzy zdobył dwie minuty po przerwie Łukasz Teodorczyk. Dla powołanego na mecz eliminacji MŚ 2018 z Kazachstanem polskiego napastnika była to trzecia bramka w tym sezonie.

Wcześniej rzut karny dla stołecznej drużyny skutecznie wykonał Yoeri Tielemans, a zaledwie dwie minuty później wyrównującą bramkę dla przyjezdnych strzelił Nigeryjczyk Moses Daddy Simon. Po celnym trafieniu Teodorczyka w doliczonym czasie gry punkt gościom z Gandawy uratował Ghańczyk Nana Asare.

Po trzecim remisie w bieżących rozgrywkach "Fiołki" są na czwartej pozycji w tabeli, natomiast "Bawoły" plasują się na piątym miejscu w klasyfikacji.