Remis Anderlechtu, Teodorczyk bez gola

MediaPictures.pl / shutterstock.com
KV Kortrijk zremisował u siebie z Anderlechtem Bruksela 2:2 (0:1) w sobotnim meczu siódmej kolejki belgijskiej Jupiler Pro League.
Na Guldensporenstadion w podstawowym składzie gości wybiegł Łukasz Teodorczyk. Napastnika reprezentacji Polski dopiero w ostatniej minucie zmienił Słoweniec Robert Beric.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił Tunezyjczyk Hamdi Harbaoui, ale po zmianie stron straty z nawiązką odrobili w niespełna siedem minut Nigeryjczyk Abdul Ajagun oraz Francuz Teddy Chevalier. Punkt "Fiołkom" uratował niespełna kwadrans przed końcem Nigeryjczyk Henry Onyekuru.
Obie drużyny po raz trzeci w tym sezonie zremisowały. Obrońcy tytułu spadli na dziewiątą pozycję w klasyfikacji, natomiast ich sobotni rywale są na ósmej lokacie w tabeli.