Remis Anderlechtu, Teodorczyk tym razem bez gola

MediaPictures.pl/Shutterstock
W meczu 14. kolejki belgijskiej Jupiler League, Anderlecht zremisował z Oostende 1:1. Całe spotkanie w barwach "Fiołków" rozegrał Łukasz Teodorczyk.

Gospodarze spotkania przegrywali od 66. minuty. Wówczas Franck Berrier zamienił rzut karny na gola. Do wyrównania doprowadził Youri Tielemans, który w 82. minucie, również z jedenastego metra, pokonał golkipera rywali.

Na placu gry w pełnym wymiarze czasowym przebywał Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski rozegrał w barwach Anderlechtu 19. ligowy mecz, ale tym razem nie zdobył bramkę. Łącznie ma na koncie już 14 goli.

Anderlecht zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli belgijskiej ekstraklasy i do liderującego SV Zulte Waregem traci pięć "oczek". Oostende awansowało na trzecią pozycję i zrównało się ilością punktów z "Fiołkami".