Remis Belgii z Holandią w meczu towarzyskim

AGIF / shutterstock.com
Belgia zremisowała przed własną publicznością z Holandią 1:1 (1:1) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym wieczornym meczu towarzyskim.
Na obiekcie im. Króla Baudouin'a w Brukseli prowadzenie brązowym medalistom mundialu w Rosji zapewnił po zaledwie pięciu minutach gry Dries Mertens. Napastnik SSC Napoli zaskoczył golkipera rywali kapitalnym wolejem z narożnika pola karnego.
Osiemnaście minut przed przerwą wyrównał w sytuacji sam na sam Arnaut Groeneveld, którego świetnie wypuścił na wolne pole precyzyjnym zagraniem Memphis Depay.
Po zmianie stron obie strony stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, ale zarówno Simon Mignolet, jaki i jego vis-a-vis Jasper Cillessen nie dali już się pokonać.