Remis Borussii Dortmund z Herthą, grał Piszczek

Trybex / Shutterstock.com
Borussia Dortmund zremisowała przed własną publicznością z Herthą Berlin 1:1 (0:0) w piątkowym meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Gospodarze spotkania prowadzenie objęli tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 46. minucie Davie Selke przyjął futbolówkę zagraną przez Valentino Lazaro i uderzeniem z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.
Goście doprowadzili do wyrównania w 71. minucie. Wówczas Shinji Kagawa po dośrodkowaniu Jadona Sancho strzałem głową pokonał golkipera rywali.
Całe spotkania w barwach dortmundzkiej drużyny rozegrał Łukasz Piszczek. Był to dziewiąty ligowy występ reprezentanta Polski w tym sezonie.
Podopieczni Pala Dardaia zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli Bundesligi, z kolei zespół prowadzony przez Peters Stogera plasuje się na trzeciej pozycji.