Remis Bournemouth, czyste konto i kapitalna interwencja Boruca [VIDEO]

mediapictures.pl/Shutterstock
Southampton FC zremisował u siebie z AFC Bournemouth 0:0 w ostatnim sobotnim meczu 30. kolejki angielskiej Premier League.

Na St. Mary's Stadium całe zawody między słupkami gości zaliczył Artur Boruc. Polski golkiper w 44 minucie spotkania popisał się kapitalną interwencją, chroniąc swoją drużynę przed utratą gola.

Goście tymczasem jedenaście minut przed końcem mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale z rzutu karnego fatalnie przestrzelił nad poprzeczką Harry Arter.

Obie drużyny po raz siódmy w sezonie podzieliły się w ten sposób punktami z rywalami. "Święci" przesunęli się na dziesiąte miejsce w tabeli i tylko lepszą różnicą bramek wyprzedzają jedenaste w klasyfikacji popularne "Wiśnie".