Remis Genoi, Piątek bez gola. Zwycięstwo Chievo

MediaPictures.pl
W 19. kolejce Serie A Chievo Werona pokonało u siebie Frosinone Calcio 1:0. Dla gospodarzy to premierowa wygrana w obecnym sezonie.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi spotkały się dwa najsłabsze zespoły w całej lidze. Minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Chievo, którzy wygrali po bramce Emanuele Giaccherini z rzutu wolnego.
"Mussi Volanti" decydującego gola strzelili grając w przewadze, po tym jak w 58. minucie czerwoną kartkę otrzymał Marco Capuano.
W zespole z Werony od 69. minuty na boisku przebywał Mariusz Stępiński. Dla napastnika był to osiemnasty występ w rozgrywkach. W barwach Frosinone z kolei całe spotkanie rozegrał Bartosz Salamon, który ma na koncie dziewięć spotkań w obecnym sezonie.
Chievo wciąż zamyka tabelę Serie A, ma w dorobku 8 punktów. Ekipa "Canarini" jest z kolei na dziewiętnastej pozycji z 10 punktami na koncie.
W innych sobotnich meczach cały mecz na ławce rezerwowych w Empoli przeciwko Interowi przesiedział Michał Marcjanik. Natomiast w spotkaniu Geoni z Fiorentiną w drużynie gospodarzy 90 minut rozegrał Krzysztof Piątek, który zobaczył żółtą kartkę. Wśród gości rezerwowym był Bartłomiej Drągowski. Wysokie zwycięstwo Atalanty z Sassuolo z perspektywy rezerwowego oglądał także Arkadiusz Reca.