Remis Hearts w derbach Edynburga, cały mecz Augustyna

Heart of Midlothian FC zremisował przed własną publicznością Hibernian Edynburg 2:2 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Szkocji.

Na Tynecastle Stadium cały mecz w zespole gospodarzy zaliczył Błażej Augustyn. Polski obrońca kwadrans po przerwie zobaczył żółtą kartką.

Bramki dla "Serc" zdobyli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy Senegalczyk Arnaud Djoum i Sam Nicholson.

"The Cabbage" odpowiedzieli skutecznie w samej końcówce zawodów. Dziesięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola strzelił Jason Cummings, a tuż przed ostatnim gwizdkiem do wyrównania doprowadził Paul Hanlon.

Zgodnie z regulaminem przyjętym na Wyspach Brytyjskich w przypadku remisu o awansie do ćwierćfinału jednej z tych drużyn zdecyduje powtórzony mecz, który zostanie rozegrany tym razem na Easter Road Stadium.